Az ultrahang hathatós közbenjárásával egyes hasi szervek működés közben is vizsgálhatóak anatómiailag és funkcionálisan egyaránt. Az akut hasfájás hátterében meghúzódó okok kiderítésére kétségtelenül a hasi ultrahang az egyik legjobb módszer. Sérülések, komoly elváltozások, azonnali ellátást igénylő kórképek is felfedezhetőek, például vakbélgyulladás, bélcsavarodás, bélösszecsúszás, nyirokcsomó-gyulladás.
A gyomor ultrahangos átnézése határozottan javasolható azoknál a 2-8 hetes újszülötteknél, akik etetést követően sugárban hánynak, ami ha rendszeresen megismétlődik, akkor könnyen előfordulhat, hogy latin nevén pylorus stenosisről, azaz gyomorkimenet-szűkületről van szó, ami ilyen módon diagnosztizálható a legeredményesebben. A gyomorkimenet ürülését szabályozó izomzat megvastagodik, ezáltal elzárja a gyomorból a patkóbélbe átvezető rövid szakaszt. Ennek a következménye az etetés után gyakran jelentkező hányás, illetve a testsúlyvesztés.
Gyermekeknél is releváns kórképek lehetnek a vesekő, a húgyúti gyulladások, például vesemedence-gyulladás, amiket nem egyszer fejlődési rendellenességek generálnak, melyek ultrahanggal szintén diagnosztizálhatóak.
További szakágainkat új honlapunkon éri el vagy telefonon tud foglalni.
reumatológia.
Az Ön egészségének a központja.